Firma Brinkmann Bodenplatte (wcześniej jako Brinkmann Consulting), działająca w Polsce od 2010 roku, zajmuje się projektowaniem i wykonaniem płyt fundamentowych. Głównym obszarem naszej działalności są płyty fundamentowe pod domy jednorodzinne, z naciskiem na energooszczędność. Stworzyliśmy własną technologię, z zastosowaniem materiałów tylko najwyższej jakości, aby móc oferować trwały i pewny produkt za rozsądną cenę.

Jesteśmy przekonani, że płyta fundamentowa praktycznie pod każdym względem działa lepiej i pewniej niż „tradycyjne” fundamenty. Krótki czas i łatwość wykonania, lepsze i bardziej równomierne odprowadzenie obciążeń do gruntu oraz przede wszystkim możliwość skutecznej izolacji termicznej przegród i opcja wykorzystania tych płyt do akumulacji ciepła zmieniają całą koncepcję posadowienia budynków.

Ważnym elementem naszego produktu jest również zbrojenie rozproszone, które nadaje się idealnie do budowy płyt fundamentowych. Oprócz zalet ekonomicznych ta technologia ma szereg innych atutów, m.in. włókna stalowe powodują, iż beton praktycznie nie posiada już cech kapilarnych. Ułatwia to uszczelnienie płyt fundamentowych.

Thomas Brinkmann:

Dla mnie od dawna ochrona środowiska oraz i związana z nią energooszczędność są bardzo ważnymi tematami. Już w latach 90 współpracowałem przy projekcie Hannover Kronsberg, w ramach którego zostały wybudowane w Hanowerze eksperymentalne domy pasywne.
Rozumiem, że największy potencjał zminimalizowania emisji Co2 leży w oszczędzaniu energii, a obecnie, przy zastosowaniu takich nowoczesnych technologii jak płyty fundamentowe, już w fazie budowania mamy możliwość i również moim zdaniem obowiązek działania tak, aby budynki miały jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię.

Poza tym taki nowoczesny dom pasywny oferuje najwyższy poziom komfortu: nie ma wahań temperatur w domu, dobry i skuteczny system wentylacji z rekuperacją zapewnia zdrowy i przyjemny klimat. Również latem taki budynek zapewnia dużo przyjemniejszy mikroklimat niż tradycyjny dom, szczególnie jeśli się zastosuje płytę fundamentową grzewczo-chłodzącą.