Płyty fundamentowe firmy Brinkmann Bodenplatte są projektowane i wykonywane zgodnie z naszą technologią.

Płyta fundamentowa  ma wiele zalet, które powodują, że produkt ten szybko rozpowszechnia się na rynku. Ze względu na rosnące ceny energii i zwiększające się wymagania co do energooszczędności wśród tych zalet na czoło wysuwa się wysoka izolacyjność płyty fundamentowej i możliwość uniknięcia mostków termicznych. Fundamenty płytowe izolowane od spodu są coraz bardziej popularne jako idealne rozwiązanie pod dom pasywny lub energooszczędny.

Nasz unikalny system konsekwentnie stawia na jakość i na wysokie parametry izolacyjne. Wszystkie elementy termoizolacyjne wykonane są z XPS.

Stosujemy beton min. C25/30 z włóknami DRAMIX 3D, co powoduje, że beton jest praktycznie wodoszczelny i nie występuje w jego przypadku efekt kapilarny pojawiający się podczas użycia zwykłego betonu, oraz zbrojeniem tradycyjnym.

Płyta fundamentowa jest najistotniejszą warstwą nośną konstrukcji budynku. Dlatego tak ważne jest dobre zaprojektowanie i solidne wykonanie fundamentu płytowego. Nasi konstruktorzy współpracują z niemieckim biurem projektowych koncernu Bekaert. Dzięki temu łączymy we właściwych proporcjach beton z włóknami stalowymi Dramix i zbrojeniem klasycznym. Połączenie to sprawia, że płyta fundamentowa może przenosić duże obciążenia przy stosunkowo małej grubości. Badanie fibrobetonu, przeprowadzone we współpracy z firmą Bekaert, gwarantują wysoką jakość fibrobetonu oraz spełnienie wszystkich wymagań polskich, niemieckich i europejskich norm.

Trzy warstwy grubej folii, skuteczny system przeciwwysadzinowy oraz drenaż opaskowy gwarantują, iż fundamenty płytowe firmy Brinkmann Bodenplatte zapewniają bezpieczne i ciepłe posadowienie budynku na niemal wszystkich gruntach.

Dzięki zastosowaniu ścianki przeciwwysadzinowej, która jest wkopana poniżej granicy przemarzania gruntu – na obwodzie całej płyty, temperatura pod jej powierzchnią nigdy nie spada poniżej +9st.C. Takie rozwiązanie, pozwala np. na rezygnację  z zastosowania izolacji poziomej pod płytą w części garażowej, a wykonanie jej tylko w części mieszkalnej – co przekłada się na zmniejszenie kosztów budowy. W takim wariancie konieczne jest zastosowanie dylatacji, czyli izolacji między częścią garażową a domową,  aby uniknąć tzw. „mostka termicznego”.

W zależności od wariantu płyty, stosujemy różne grubości izolacji, która zapewnia komfort termiczny, dostosowany nawet do parametrów domu pasywnego. Jedną z możliwości jest też wykonanie płyty grzewczej – czyli umieszczenie systemu ogrzewania wodnego bezpośrednio w płycie. Dzięki dużej bezwładności termicznej takiego rozwiązania, ilość energii potrzebnej  do podtrzymania zadanej temperatury, zdecydowanie przekłada się na oszczędności  związane z późniejszą eksploatacją.

Rodzaje płyt fundamentowych Brinkmann Bodenplatte

Nasza firma oferuje kilka rodzajów płyt fundamentowych. Należą do nich:

Płyta fundamentowa Standard

Płyta Standard to najprostsza z oferowanych płyt fundamentowych. Nie posiada ścianki przeciwwysadzinowej. Jest otoczona izolacją boczną o grubości 10 cm… to tzw. szalunek tracony. Jest otoczona izolacją boczną o grubości 10 cm… to tzw. szalunek tracony. Płyta ta jest przeznaczona pod wolnostojące garaże, altany i np. domki letniskowe… stawiane na gruntach niewysadzinowych.

Płyta fundamentowa Standard+

Płyta fundamentowa Standard+ to wersja zabezpieczona ścianką przeciwwysadzinową i drenażem opaskowym. W takim przypadku, można zaplanować późniejsze ułożenie na płycie np 20 cm izolacji z EPS i cieszyć się właściwym komfortem termicznym w domu…

Płyta fundamentowa Termo 10

Płyta Termo 10 zabezpieczona jest od spodu warstwą 10 cm izolacji XPS. Dzięki temu, na styku płyty i murowanych ścian nie powstanie mostek termiczny. Wariant ten to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów planujących wykonanie ogrzewania podłogowego w późniejszym etapie prac.

Płyta fundamentowa Termo 20

Płyta fundamentowa Termo 20 zabezpieczona 20 cm izolacji XPS pod płytą. Wartości te są gwarancją pełnego komfortu termicznego w twoim domu.

Płyta fundamentowa Termo 30

Ten wariant dedykowany jest dla domów pasywnych, spełniających najwyższe normy związane z energooszczędnością. Warstwa izolacji XPS pod płytą, to oczywiście 30 cm.

Płyta fundamentowa Termo 20 z systemem grzewczym

Oferujemy równie płyty fundamentowe w wersji grzewczej, czyli z umieszczonym wewnątrz płyty systemem ogrzewania wodnego. To najbardziej efektywny sposób wykorzystania takiego rozwiązania.
Płyta wykonana z wysokiej klasy betonu, działa jak wielki piec kaflowy… W porównaniu z systemem umieszczonym w wylewce na płycie, ma bardzo dobre właściwości kumulacyjne co ma znaczenie np. w przypadku ogrzewania za pomocą kotła elektrycznego. Dodatkową zaletą takiej płyty jest możliwość  chłodzenia jej w gorące dni, …oczywiście w przypadku korzystania z pompy ciepła.

Płyta fundamentowa Termo 20 z systemem grzewczym posiada 20 cm izolacji pod płytą.

Płyta fundamentowa Termo 30 z systemem grzewczym

Pod płytą fundamentową Termo 30 z systemem grzewczym jest 30 cm izolacji XPS.